NOVÁ UŽITOČNÁ TECHNOLÓGIA

Dacia dnes ponúka navigačný systém ako súčasť multimediálneho systému MEDIA NAV, ktorého prednosťou je jednoduchosť používania s bohatou ponukou funkcií, a to všetko za veľmi zaujímavú cenu.

Jednoduchý systém MEDIA NAV s intuitívnym ovládaním pomocou dotykovej 7“ obrazovky (18 cm) vám ponúka šesť funkcií: rádio, médiá, telefón, mapa, navigácia a nastavenie parametrov.

S Bluetooth® technológiou systému MEDIA NAV môžete telefonovať bez toho, aby ste pustili volant z rúk, a prostredníctvom funkcie audiostreaming si svoju obľúbenú hudbu môžete bezdrôtovo prenášať z vlastného prenosného zdroja a počúvať ju cez reproduktory vo vozidle alebo si svoj prenosný prehrávač zapojte do USB/jack vstupu na čelnom paneli rádia.

MEDIA NAV je spoľahlivá a kvalitná navigácia, ktorá je výsledkom spolupráce medzinárodne uznávaných výrobcov: NAVTEQ, hlavný svetový dodávateľ digitálnych kartografických dát, Nav N Go, najväčší zástupca na trhu s navigačným GPS softvérom, a LG, jeden z najväčších svetových výrobcov elektronických, informačných a telekomunikačných systémov.

RÁDIO

Vyhľadávanie obľúbených staníc

Svoje obľúbené stanice nájdete v systéme MEDIA NAV veľmi ľahko v menu na dotykovej obrazovke alebo pomocou ovládačov na volante. Hľadanie v zozname staníc, ktoré sú zoradené podľa abecedy alebo podľa frekvencie, je rýchle a ľahké.

Až 24 staníc v pamäti

Stačia dve stlačenia a do pamäte systému si môžete uložiť až 24 rozhlasových staníc (12 FM a 12 AM), aby ste nabudúce nemuseli strácať čas ich vyhľadávaním.

Počas počúvania zobrazuje MEDIA NAV na obrazovke názov skladby, meno interpreta a pod. Tieto informácie sa vysielajú priamo z rozhlasovej stanice.

Nastavte si svoju stanicu

Jazdite v pokoji a ničím nerušení: systém MEDIA NAV pri premiestňovaní vozidla automaticky prelaďuje na dostupné frekvencie stanice, ktorú počúvate. Zásluhou systému RDS dostávate pravidelné dopravné hlásenia a všetky aktuálne upozornenia, aby vaša jazda bola čo najpokojnejšia.

MÉDIÁ

Počúvajte svoju hudbu s funkciou audiostreaming

Systém MEDIA NAV zásluhou technológie Bluetooth® umožňuje tiež audiostreaming, teda bezdrôtový prenos hudby z telefónu alebo iných MP3 prehrávačov do autorádia a jej prehrávanie cez reproduktory vo vozidle. Počas počúvania sa na obrazovke MEDIA NAV zobrazuje názov skladby a meno interpreta.

Jednoduchá obsluha

Skladby môžete meniť na dotykovej obrazovke alebo na ovládači pod volantom. Prehrávanie skladieb možno navoliť normálne, náhodné alebo opakovane jednu či niekoľko piesní.

Dobíjanie prenosných prístrojov

Ak si svoj iPod alebo smartfón pripojíte do USB a jack vstupu na čelnom paneli, môžete ich nabíjať a ovládať veľmi jednoducho. Len čo je prístroj pripojený, MEDIA NAV ho automaticky rozpozná a zobrazí obal albumu.

TELEFONOVANIE

Hands-free telefonovanie

Integrovaná technológia Bluetooth® v systéme MEDIA NAV vám umožní telefonovať bez toho, aby ste pustili volant z rúk a synchronizovať adresár a výpis volaní.

Používajte svoj telefónny adresár

Po spárovaní telefónu sa všetky kontakty prenesú prostredníctvom technológie Bluetooth® z vášho telefónneho adresára do adresára systému MEDIA NAV. Prístup a pohyb v adresári je veľmi jednoduchý – kontakty sú zoradené podľa abecedy, v zozname môžete listovať alebo vyhľadávať podľa mena.

Číslo volaného možno zadať manuálne, výberom zo zoznamu kontaktov alebo z výpisu volaní.

Identifikácia kontaktov

Pri prichádzajúcom hovore sa na úvodnej obrazovke objavia všetky dostupné informácie o volajúcom: meno kontaktu (ak ide o číslo zo zoznamu), telefónne číslo.

NAVIGÁCIA

Voľte jednoduchosť

V systéme MEDIA NAV si môžete vybrať režim Mapa alebo Navigácia.
Režim Mapa zobrazuje dôležité miesta, zaujímavosti, ale aj rýchlostné obmedzenia v blízkom okolí bez zadania konkrétnej destinácie.

Režim Navigácia zobrazuje trasu, po ktorej sa dostanete do cieľovej destinácie (zadaná adresa, dôležitý bod, skôr zadané destinácie, body na mape, súradnice GPS, zaujímavosti). Tiež si možno aktivovať navigáciu prostredníctvom hlasových povelov.

Vyberte si 2D alebo 3D zobrazenie

Dotykom prstom možno na obrazovke kedykoľvek zmeniť zobrazenie z 2D na 3D, aktivovať hlasovú navigáciu, zobraziť zoom atď. Systém MEDIA NAV vám ponúkne rôzne alternatívy trasy do cieľovej destinácie (najkratšiu, najrýchlejšiu, najúspornejšiu).

Aktualizácia a rozšírenie dát

Dáta v systéme MEDIA NAV napr. aktualizácia/nákup nových máp a pod.) môžete aktualizovať a rozširovať prostredníctvom USB vstupu a príslušného internetového rozhrania (internetové stránky naviextra.com).

NASTAVENIA

Upravte si hlasitosť

Tlačidlom „Nastavenie“ sa dostanete rýchlo a jednoducho do menu nastavenia parametrov systému MEDIA NAV. Nasmerujte zvuk na vodiča, cestujúcich na zadných sedadlách alebo doprostred kabíny. Pomocou zrozumiteľného rozhrania si upravte basy, stredné tóny, výšky, ako vám vyhovujú.

1, 2, 3 … spárované!

Funkcia Bluetooth®: stačí pár stlačení a váš telefón alebo prenosný prehrávač je spárovaný so systémom vo vozidle.